Nowoczesne wyposażenie biura – zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Od kilku lat firmy, aby zdobyć i zatrzymać pracownika, muszą zapewnić mu nie tylko satysfakcjonującą wypłatę i dodatkowe benefity. Przestrzeń, w której spędzają średnio 8 godzin dziennie, powinna nie tylko być czysta i zadbana, ale także nowoczesna i dostosowana do potrzeb pracowników.

Ergonomiczne meble

krzesło biurowe

Od wielu lat mówi się o tym, że warunki pracy należy dostosować tak, aby nie wpływały negatywnie na zdrowie pracowników. Część zawodów z góry zakłada, że zatrudnione osoby są narażone na szkodliwe warunki. Jednak w przypadku pracy biurowej czynniki te możemy praktycznie wyeliminować. Ośmiogodzinne siedzenie przy komputerze może powodować bóle pleców, karku. Aby tego uniknąć, warto wyposażyć biuro w meble z regulacją wysokości, np. położenia blatu. W takim przypadku korzystający z niego pracownik może ustawić je na najdogodniejszej dla niego wysokości – w niektórych przypadkach umożliwiając nawet pracę w pozycji stojącej. Dzięki temu ekran umieszczony na linii wzroku sprawi, że mięśnie karku będą mniej napięte. 

Dobrym rozwiązaniem będzie w takim wypadku także nadstawka, która pozwoli postawić monitor nad poziomem blatu, która dodatkowo zapewni przestrzeń np. na notatnik. Drugi kluczowy element to fotel biurowy. Warto postawić na modele, które zapewniają podparcie dla ciała i nie będą powodowały bólu pleców. W celu zmaksymalizowania komfortu krzesło lub fotel powinny być wyposażone w szeroką regulację – w tym wysokości podłokietników.

Udogodnienia dla pracowników

ergonimia

Pracownicy, jak i właściciele firm, posiadają zazwyczaj całe pęki kluczy, od mieszkania, samochodu, garażu, itd. Warto pomyśleć o tym, żeby nie musieli pamiętać także o kluczach do biura. Aby tego uniknąć, warto rozważyć zainstalowanie domofonu, w którym drzwi można otworzyć za pomocą kodu lub inteligentnego zamka gerda tedee otwieranego za pomocą smartfona. O nowoczesności przestrzeni będzie świadczyć także zapewnienie pomieszczeń, które będą pozwalały na relaks i wypoczynek podczas przerwy.   

Interaktywne oświetlenie

biuro ergonomiczne

Czujniki, które poprzez zarejestrowanie ruchu włączają światła, w wielu miejscach zupełnie nas nie zaskakują. Jednak mogą zaskoczyć, gdy spotkamy je w biurze. Warto pomyśleć nad ich zainstalowaniem przed wejściem, na korytarzach, czy nawet w łazienkach. Rozwiązanie to pomoże także ograniczyć pobór prądu. Kolejnym aspektem oświetlenia, które wpłynie na nowoczesność biura, jest możliwość dostosowania intensywności światła. W pochmurny dzień, a jeszcze przed zachodem słońca, nie trzeba zastanawiać się, czy już warto włączyć światła, czy jeszcze nie, wystarczy przykręcić moc żarówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *