Panele elewacyjne drewnopodobne – dekoracyjne wykończenie elewacji

Otynkowaną elewację mają wszyscy sąsiedzi i jest to najczęstszy sposób wykończenia domu w okolicy. Jeżeli ktoś chce  wyróżnić swój dom, lubi nietuzinkowe wykończenia wnętrz i zewnętrznego wyglądu domu, to współczesny rynek materiałów wykończeniowych na elewację, ma dla takiego inwestora doskonałą propozycję- panele elewacyjne drewnopodobne. Wyglądają, jak drewno, a więc zawsze modnie i zachwycająco, a jednocześnie nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Drewno – niepodważalny król wśród materiałów wykończeniowych

dom z panelami

Drewno przez wieki było najważniejszym materiałem budowlanym. Obecnie znów nastąpił powrót do drewna, które po odpowiednim zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi, blaknięciem i przed dostępem szkodników, wróciło do łask budowlańców i inwestorów.  Wykorzystuje się do budowy domów, dekorowania elewacji i do urządzania pomieszczeń wewnątrz budynku. Drewno ma jedną wadę – trzeba je konserwować i pielęgnować. Dlatego też część inwestorów, nawet zachwycona jego pięknem, rezygnuje z tego materiału. Za dużo czasu i pieniędzy pochłania dbanie o drewno.  Osobom, które pomimo tego, że nie  mają czasu na konserwowanie drewna lub nie znają się na tym, a chciałyby, aby coś drewnianego zdobiło ich dom, producenci polecają panele elewacyjne drewnopodobne. Są to deski styropianowe wykonane ze styropianu elewacyjnego, które powlekane są na dowolny kolor i wzór drewna.

Drewnopodobne panele – dobry wybór

panele na budynku

Panele drewnopodobne imitują drewniane deski elewacyjne- wiernie odzwierciedlają wygląd naturalnych desek, a po montażu nic nie trzeba przy nich robić. Uwydatnione są wzory słojów, przez co nawet z daleka panele elewacyjne drewnopodobne wyglądają, jak naturalne drewno i dają elewacji piękny, szykowny wygląd elewacji. Nawet  po wielu latach wyglądają jak nowe, nienadgryzione zrębem czasu. Naturalny wygląd podkreślony jest dzięki sfazowanym krawędziom. Znakomicie wyglądają na budynkach wybudowanych w stylu nowoczesny – zarówno przy deskowaniu całej powierzchni a, jak i fragmentu. Można je montować w pionie i w poziomie, co daje wiele możliwości zdobniczych.

Na każdą powierzchnię

Panele elewacyjne drewnopodobne można zamontować na każdej powierzchni. Są lekkie i bez trudu dopasowują się do krzywizn i łuku ścian. Panele elewacyjne drewnopodobne znakomicie prezentują się na tle innych materiałów wykończeniowych elewacji,np: cegieł, kamienia, okładzin kamiennych, elewacyjnych płyt winylowych oraz na tle wszystkich rodzajów tynków elewacyjnych. Imitacja paneli drewnianych jest o wiele trwalsza od oryginału i do złudzenia przypomina panele wykonane z naturalnego drewna. Do montażu potrzebny jest jedynie klej przeznaczony do styropianu elewacyjnego.Panele elewacyjne drewnopodobne nie tylko pięknie wyglądają, ale mają także właściwości docieplające  można je zlicować z elewacją lub nakleić na gotowe docieplenie. Jest to dość tania alternatywa w porównaniu z innymi wykończeniami elewacji i do tego łatwa w montażu.

One thought on “Panele elewacyjne drewnopodobne – dekoracyjne wykończenie elewacji

  1. nie ukrywam, że panele tego typu prezentują się w mieszkaniu wspaniale. pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i klasycznych 😉 piękne!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *