Sezon koszenia przed nami – poznaj ranking kosiarek elektrycznych

Ciepła zima i wczesna wiosna sprawiły, że trawniki przydomowe lada moment gotowe będą do pierwszego pokosu. Tylko dobry, efektywny, łatwy w użytkowaniu sprzęt może sprawić, że koszenie trawników nie będzie przykrym obowiązkiem, a stanie się cotygodniową frajdą. Ranking kosiarek elektrycznych na pewno pomoże dokonać wyboru najlepszego urządzenia.

Dlaczego kosiarka elektryczna?

kosiarka elektryczna

Do wyboru mamy dwa rodzaje kosiarek: elektryczne i spalinowe. Spalinowe kosiarki są idealne na dużych terenach, gdzie nie ma przyłącza prądu. Wszędzie tam, gdzie można podłączyć kabel kosiarki najlepiej jest używać kosiarek elektrycznych. Są lekkie, wytrzymałe, ciche i ekologiczne. Włączone wcześnie rano w sobotę nie obudzą domowników i sąsiadów ani nadmiernym hałasem, ani smrodem spalin. Mają rożną moc, więc mogą z powodzeniem służyć do koszenia niewielkiego trawniczka za domem, jak i rozległych terenów z wyższym poszyciem, ale z chaszczami sobie nie poradzą.

Na wyposażeniu kosiarki jest wygodny kosz, w którym gromadzi się skoszona trawa. Kosz łatwo zdejmuje się i opróżnia.

Konserwacje kosiarek polega na oczyszczaniu z błota i trawy, przechowywaniu w suchym miejscu, dokonywaniu okresowych przeglądów.

Jaką kosiarką kupić – ranking kosiarek elektrycznych

najlepsza kosiarka elektryczna

Niska cena jest jedną z zalet kosiarek elektrycznych – już za 200 PLN można nabyć urządzenie dobrej jakości i niezłych parametrach.

Na rynku jest mnóstwo kosiarek, a ich wybór zależy od naszych potrzeb oraz zasobności portfela.

Średnie ceny kosiarek to 500 – 600 złotych. W poniższym rankingu ta średnia jest zachowana, przy czym rozpiętość cen to 350 – 100 PLN.

  • Gardena Powermax – silna kosiarka dla dużych ogrodów; moc silnika 1700 W; szerokość koszenia 42 cm; pojemność kosza 50 litrów; duże koła ułatwiają prowadzenie; grzebień do trawy pozwala kosić przy murach czy krawężnikach; cena około 9000 złotych,
  • NAC Ie 18-40 – moc 1800 W; wysokość koszenia do 75 mm; kosz 40 l; bardzo lekka – 10 kg; urządzenie bardzo wydaje, solidne i tanie – koszt około 350 PLN,
  • Bosch Arm 32 – popularna, tania (ok. 350 zł), wydajna kosiarka znanej marki; waży tylko 7 kg! Kosz mieści 31 litrów trawy; szerokość koszenia 32 cm,
  • Hecht 1334 – ma niezbyt wysokie parametry, ale jest wytrzymała i przez to wielu użytkowników wystawia tej kosiarce bardzo dobre opinie; szerokość koszenia 34 cm; kosz 35 litrów; wysokość koszenia tylko do 65 mm; lekka – 12 kg; cena bardzo przystępna – poniżej 350 złotych,
  • Stiga Combi – moc 1400 W; szerokość koszenia 37 cm; kosz 35 litrów; regulowana wysokość koszenia od 25 do 75 mm; funkcja rozdrabiania trawy i rozsypywania jej na nawóz; waga 12 kg; cena około 500 złotych.

Przyszłość kosiarek elektrycznych

koszenie ogrodu

To roboty do koszenia – samojezdne kosiarki elektryczne, które ładują się same i można je programować za pomocą aplikacji w telefonie. Koszenie trawnika podczas nieobecności w domu jest już możliwe, jednak kosiarki tego typu są jeszcze stosunkowo drogie i nie mają takiej wydajności, jak kosiarki tradycyjne. Jednak producenci takich marek jak Bosch, Husqvarna, Ilmer, John Deere, Honda na pewno już pracują nad nowymi rozwiązaniami. Kosiarki samojezdne na pewno rozwiązują problem posiadaczy działek o dużej powierzchni, gdzie trzeba używać kabli o znacznej długości. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem samojezdnej kosiarki elektrycznej trzeba wyłożyć minimum 2500 PLN.

One thought on “Sezon koszenia przed nami – poznaj ranking kosiarek elektrycznych

  1. wybrać dobrą kosiarkę to nie lada wyczyn. ich ceny są różne – od 200 zł do nawet kilku tysięcy. dzięki za poradnik. Jestem przed zakupem i sporo czytam, zanim podejmę jakąkolwiek decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *