Napęd do bramy przesuwnej – jakiej firmy wybrać?

Otwieranie i zamykanie wjazdu bez wychodzenia z samochodu to już nie marzenie, lecz codzienność, dzięki nowoczesnej automatyce bramowej. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakiej firmy wybrać napęd do bramy przesuwnej. Zapraszamy do lektury!

Bez wysiłku i bez wysiadania z auta podczas opadów deszczu czy śniegu – tak wygląda życie użytkowników automatycznych bram przesuwnych. Napędy połączone z zaawansowaną automatyką wyraźnie podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo na terenie posesji czy parkingów. Wdrożenie instalacji tego rodzaju zwiększa również dostępność obiektów dla osób z niepełnosprawnościami ruchu.

Napęd do bramy przesuwnej – jak wybrać najlepszy model?

napęd do bramy garażowej

Osoby planujące kupić i zamontować napęd do bramy przesuwnej często nie wiedzą, jak wybrać najlepszy model. Warto zwrócić uwagę na maksymalną moc i dopuszczalną wagę bramy. Jeżeli instalacja będzie użytkowana w miejscach o intensywnym przepływie pojazdu, to sprawdźmy, czy napęd zapewni odpowiednią wydajność dzienną cykli otwierania-zamykania. Ważna jest również możliwość szybkiej konfiguracji jednostki sterującej oraz funkcja sterowania pilotem.

Firmy produkujące napędy do bram przesuwnych – ranking najlepszych marek

napęd do bramy

Na polskim rynku można spotkać rozmaite firmy produkujące napędy do bram przesuwnych. Ranking najlepszych marek prezentujemy poniżej. Pamiętaj, że wymienione niżej produkty są oferowane przez sklep internetowy sklep-ecsystem.pl.

Napędy do bram przesuwnych VIDOS

Praktyczne napędy do bram przesuwnych VIDOS to produkty dostępne w bardzo korzystnej ofercie cenowej. Zestawy są złożone z napędu z centralą sterującą oraz enkoderem, kompletu fotokomórek, pilotów radiowych oraz akcesoriów montażowych. Ponadto posiadają szereg dodatkowych funkcji: łagodny start i stop, funkcję samouczenia podczas pierwszego uruchomienia, a także automatyczną blokadę. Obsługują bramy przesuwne o wadze ok. 1000 kg.

Napędy do bram przesuwnych MIWI URMET

Niezawodne napędy do bram przesuwnych MIWI URMET to profesjonalne rozwiązania w zakresie automatyki bramowej. Ich zdecydowanymi atutami są łatwość montażu oraz prostota regulacji. Produkty cechują się również bardzo dobrymi parametrami użytkowymi – duże prędkością liniową otwierania, a także silnikiem z dedykowanym systemem chłodzącym. Dodajmy, że sprzęt posiada także specjalny klucz odblokowania awaryjnego, na wypadek zaniku napięcia zasilania.

Napędy do bram przesuwnych COMUNELLO

Wysokiej klasy napędy do bram przesuwnych COMUNELLO to kolejna grupa automatów bramowych wartych polecenia. Producent zadbał nie tylko o doskonały stosunek jakości do ceny swoich produktów, lecz również o niebanalny design urządzeń. Wysokiej klasy wyroby cechują się ponadto dużą szybkością otwierania bramy przesuwnej. W ofercie znajdują się napędy przystosowane zarówno do zastosowań przydomowych, jak i półprzemysłowych i przemysłowych.

Napędy do bram przesuwnych APRIMATIC

Innowacyjne napędy do bram przesuwnych APRIMATIC to ekstraklasa wśród nowoczesnych automatów bramowych. Produkty przeznaczone do zastosowań przemysłowych są w stanie zautomatyzować otwieranie i zamykanie bram przesuwnych o masie nawet 4 ton. Za wydajną pracę odpowiadają wysokiej klasy silniki zasilane napięciem trójfazowym 380 V z dodatkowym chłodzeniem w kąpieli olejowej. Produkty mogą pracować w temperaturze od -30°C do +70°C.

Gdzie kupić dobry napęd do bramy przesuwnej?

brama przesuwna

Użytkownicy zainteresowani zakupem systemów automatyki bramowej często nie wiedzą, gdzie kupić dobry napęd do bramy przesuwnej. W polskich sklepach internetowych można znaleźć szeroki asortyment tego rodzaju produktów. Z doświadczenia wiemy jednak, że równie ważnym aspektem jest możliwość skorzystania z indywidualnego doradztwa na etapie zakupu osprzętu. W ten sposób możemy dobrać urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb danego projektu.

Jeżeli szukasz niezawodnego dostawcy napędów do bram przesuwnych uznanych w branży marek automatów bramowych APRIMATIC, COMUNELLO, MIWI URMET czy VIDOS, to skorzystaj z oferty sklepu sklep-ecsystem.pl. Skontaktuj się z doradcą i poproś o indywidualne wsparcie zakupowe.

brama garażowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *