Jak odmienić wnętrze niskim kosztem?

Stylowe meble, nietuzinkowe dodatki, nowoczesne rozwiązania designu. Kto z nas nie marzy o wyjątkowym wnętrzu?! Wielu z nas kojarzy się ono jednak z dużym wydatkiem, a nie zawsze konieczne są duże nakłady finansowe, aby odmienić wnętrze. Niebanalnie urządzony dom zachwyca i zaskakuje, a wszystkie elementy wystroju są spójne. Metamorfoza domu nie musi być droga, czasem wystarczy dobry pomysł i kreatywność. proste rozwiązania często są lepsze i tańsze niż produkty z najnowszych katalogów sklepów meblowych. Postępując zgodnie z zasadą less waste, możemy wykorzystać niepotrzebne rzeczy, nadając im drugie życie. Produktem, wpisującym się w ten trend są z całą pewnością palety drewniane.

Czy stylowy dom może być ekologiczny?

meble z palet

Nowoczesne rozwiązania wnętrzarskie są nastawione na praktyczne zastosowanie, w związku z czym rezygnuje się ze zbędnych dodatków i dekoracji. Meble charakteryzują się prostymi formami i stonowaną kolorystyką, czym nawiązują do wystroju wnętrza. Stylowe wnętrze może mieć różne oblicza – może emanować nietuzinkowymi dodatkami, może też być ubogie w dekoracje i bogate w ciekawe rozwiązania. Niezależnie od panującego stylu, wyposażenie i dekoracja wnętrza powinny ze sobą współgrać i stanowić logiczną całość. Zdarza się, że minimalistyczny wystrój przełamują nieraz bardzo zdecydowane dodatki, które przełamują prostą linię lub konsekwencję kolorystyczną.

W ostatnich latach zauważamy większe zainteresowanie tematami proekologicznymi i recyklingiem. Coraz bardziej świadomie produkujemy meble i dodatki, coraz bardziej świadomie je kupujemy. Meble produkowane zgodnie z ideą less waste bardzo często powstają z surowców wtórnych, pochodzących z zużytych starych mebli. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, loftowych pomieszczeniach, w których niebanalny wystrój jest oznaką dobrego smaku i wyczucia stylu. Takie działanie ma ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego, jest też korzystne dla naszego budżetu domowego.

Meble z palet – ekologia i niepowtarzalny styl

ogród z palet

Styl nowoczesny bardzo często nawiązuje do zasad ekologicznego sposobu życia. Aktualne problemy środowiska naturalnego zmuszają do poszukiwania innych sposobów produkcji mebli z poszanowaniem przyrody. Naturalne dodatki i elementy wystroju wkradają się do nowoczesnych wnętrz, ocieplając je i podkreślając powagę kwestii ekologicznych. Z tego względu, wyroby z palet przemysłowych w ostatnich latach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Są one bardzo oryginalnym dodatkiem do nowoczesnego tła i na pewno skupiają na sobie uwagę. Wykonanie konkretnego mebla z palet to jedna strona medalu, inna sprawa natomiast to umiejętne wkomponowanie go w całość. Drewno jest jednak na tyle uniwersalnym surowcem, że możesz je dowolnie aranżować i zmieniać jego kolorystykę. Ponadto, materiał ten jest biodegradowalny, co oznacza że nie przynosi szkody dla środowiska. Przy odpowiedniej pielęgnacji, meble z palet służą tak samo długo, co meble tradycyjne. 

W jaki sposób można wykorzystać palety w domu

dynie dekoracja z palet

Wykorzystanie europalet epal w domu to z pewnością temat rzeka. Możesz je wykorzystać na tyle sposobów, na ile pozwoli twoja kreatywność i wyobraźnia. Świetnie sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, zarówno w salonie jako narożnik, w sypialni jako łóżko, w przedpokoju jako biblioteczka, na tarasie jako meble wypoczynkowe.

W zależności od rodzaju i parametrów, palety mogą mieć różne zastosowanie. Ważne, aby wybierać palety EURO, które mają standaryzowane wymiary, a symbol EPAL gwarantuje ich trwałość i odpowiednią nośność. Mają one bardzo solidną konstrukcję i dodatkowe wzmocnienia, dzięki czemu można je śmiało stosować do produkcji mebli siedziskowych, a także systemów do przechowywania. Na rynku dostępne są też palety o mniejszej nośności i nieco słabszej konstrukcji, znajdują one zastosowanie jako elementy dekoracyjne, na przykład panele ścienne lub tylny panel łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *