Czy warto kupić materac lateksowy – zalety, wady, opinie użytkowników

W sypialni spędzamy mniej więcej jedną trzecią część swojego życia – to dużo, więc warto zadbać o jakość naszego snu. Spośród wszystkich uwarunkowań, które o tej jakości decydują, najważniejszą wydaje się być właściwie dobrany materac.

Materac lateksowy – jak jest zrobiony?

materac

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów materaców, które różnią się zarówno rodzajem wypełnienia, sposobem ułożenia tego wypełnienia, pokryciem, rozmiarem. Materac lateksowy uznawany jest za jeden z najlepszych, głownie ze względu na walory zdrowotne.

Materace lateksowe produkuje się z mieszanki naturalnego kauczuku z syntetycznym lateksem, która po napowietrzeniu i spienieniu umieszczana jest wewnątrz materaca. Połączenie tych dwóch materiałów dało w efekcie tworzywo sprężyste, o odpowiedniej twardości odpowiedzialnej za prawidłowe podparcie punktowe. Lateks jest wygodny – poleca się go zarówno osobom z trudnościami w zasypianiu, jak i cierpiącym na różne schorzenia układu kostno-stawowego.

Materac lateksowy – zalety

wygodny materac

Materace wypełnione lateksem polecane są ze względu na:

  • Hipoalergiczność – lateks nie pochłania kurzu i wilgoci, nie stanowi więc dobrego podłoża dla rozwoju organizmów odpowiedzialnych za wywoływanie objawów alergicznych czy ich nasilanie; lateks działa antybakteryjnie,
  • Wygodę – sen na materacu lateksowym jest komfortowy głownie ze względu na fakt dopasowywania się wypełnienia materaca do kształtów naszego ciała; materac jest elastyczny, ale nie odkształca się na stałe – gdy wstajemy wraca do swojej dawnej formy’
  • Trwałość użytkowania – lateks nie starzeje się, nie parcieje i nie kruszy – może służyć przez wiele lat,
  • Łatwość w utrzymaniu czystości – pianka lateksowo- kauczukowa nie ulega zabrudzeniom; czynnościom pielęgnacyjnym poddaje się pokrycie materaca – pokrowiec zapinany na wygodne zamki błyskawiczne można prac w wysokich temperaturach, a po dłuższym czasie użytkowania wymienić na nowy; jeśli materac pokryty jest nieodpinanym pokrowcem, to co jakiś czas należy poddać go dezynfekcji urządzeniem parowym.

Wady materaców lateksowych

materac lateksowy

Materace z lateksu nie powinny być używane przez osoby z nadmierną potliwością. Jest to spowodowane wysoką hydroizolacyjnością lateksu, który nie przepuszcza wody. Oczywiści można wówczas dobrać materac wypełniony mieszaniną różnych pianek oraz użyć odpowiednich podkładów pochłaniających nadmiar wilgoci.

Lateks może wywoływać uczulenia – alergie na lateks należą do rzadkości, jednak w takim przypadku nawet niewielka ilość lateksu jest groźna dla zdrowia.

Za największą wadę materaców wypełnionych lateksem uważa się ich cenę. Rzeczywiście w porównaniu z innymi rodzajami materaców lateks okazuje się być produktem z górnej półki cenowej. Biorąc jednak pod uwagę zalety lateksu wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością – warto więc zainwestować w materac, który doskonale spełni swoje funkcje przez wiele lat.

Materac lateksowy a opinie użytkowników Wśród opinii użytkowników materaców lateksowych trudno jest znaleźć te niepochlebne. Większość docenia komfort, chwali wytrzymałość, docenia walory prozdrowotne. Szczególnie dobrze

One thought on “Czy warto kupić materac lateksowy – zalety, wady, opinie użytkowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *