Jak znaleźć meble z duszą?

Szukasz pomysłu na urządzenie mieszkania? A może chcesz dodać opatrzonym już pomieszczenia nieco charakteru? Albo szukasz jakiegoś konkretnego mebla? Jeśli dodatkowo masz nieco wolnego czasu i sporo dobrych chęci, to sprawdź w jaki sposób możesz wykorzystać używane meble do stworzenia niepowtarzalnych i stylowych wnętrz.

W duchu zero waste

krzesło z duszą

Rynek używanych mebli jest pełen prawdziwych perełek. Wiele osób woli pozbyć się niemodnych już mebli, mimo że są solidne i niezawodne. Preferują nowe wyroby, mimo że nie zawsze dorównują one jakością swoim poprzednikom. Jeżeli nie należysz do tej grupy, to warto rozejrzeć się wokół, bo okazja może trafić się dosłownie wszędzie. Meble często są wystawiane na tzw. gabaryty, czyli wyznaczone miejsca obok altanek śmietnikowych, gdzie czekają na swój smutny koniec. Na portalach społecznościowych funkcjonują grupy, na łamach których można oddać lub przygarnąć niepotrzebne rzeczy. Warto również przeglądać ogłoszenia meble używane i nowe. Serwis ogłoszeniowy Pokato.pl to cenne źródło atrakcyjnych znalezisk, które można kupić za ułamek ich wartości. Dawanie używanym meblom nowego życia niesie za sobą korzyści w postaci zmniejszenia ilości odpadów. Jeżeli ochrona środowiska jest dla Ciebie ważna, to tym bardziej jest to rozwiązanie dla Ciebie. Oczywiście nie musisz meblować w ten sposób całego mieszkania. Czasem wystarczy kilka elementów, by nie tylko podnieść walory estetyczne, ale także poczucie własnej wartości. Upolowany okazyjnie i własnoręcznie odnowiony przedmiot to powód do dumy.

Liczy się pomysł!

stare krzesło

Wybranie odpowiedniego mebla może nie być łatwe. Dobrze jest założyć jakie ma mieć wymiary i przeznaczenie. W końcu czego innego oczekujemy wybierając meble kuchenne, a czego innego meble do salonu. Staraj się jednak nie myśleć szablonowo i wychodzić poza przyjęte ramy. Może kredens kuchenny po metamorfozie odnajdzie się w Twoim domu jako regał na książki? A szafka na klucze po małych przeróbkach pomoże zorganizować utensylia kuchenne lub przyprawy? Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Wybierając meble staraj się nie patrzeć przez pryzmat ich aktualnego wyglądu, tylko na ich potencjał. Przy czasem mniejszym, czasem większym nakładzie pracy, jesteś w stanie zmienić w nich prawie wszystko. Warto wychwycić charakterystyczną zaletę np. ciekawą bryłę lub wyrazistą fakturę drewna. Wykończenie i akcesoria najlepiej dobrać tak, by tą cechę wyeksponować.

Metody amatorskiej renowacji

renowacja meble

Jeżeli masz już swój mebel i zastanawiasz się co dalej, musisz wiedzieć że sposobów jest wiele. W zależności od jego kondycji i materiału z jakich został wykonany, masz różne techniki do wyboru. Jeśli przedmiot jest drewniany i nie ma uszkodzeń, możesz podkreślić słoje drewna używając lakieru, wosku lub bejcy. Jeśli stan nie jest idealny, nie martw się. Możesz uzupełnić ubytki przy pomocy szpachli do drewna, a następnie użyć kryjącej farby. Na rynku jest szeroki wybór produktów o różnym rodzaju wykończenia. Popularna i wdzięczna w użyciu jest farba akrylowa. Możesz również postawić na farbę kredową, która jest łatwa w aplikacji i umożliwia uzyskanie efektu stylizowanej powierzchni. Nie zapomnij również o akcesoriach. Nowe uchwyty albo nóżki nadadzą meblom zupełnie innego charakteru.

Przeglądaj więc serwisy ogłoszeniowe w tym właśnie Pokato.pl i szukaj interesujących mebli wśród tysięcy ogłoszeń. Gdy już znajdziesz, przemyśl jaki efekt chcesz uzyskać i dokładnie zaplanuj etapy pracy. Nie spiesz się. Gdy skończysz, będziesz cieszyć oko swoim dziełem, niepowtarzalnym elementem w aranżacji Twoich wnętrz.

meble z duszą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *