Porównanie różnych modeli szafek pod umywalkę loft dostępnych na rynku!

Szafki loft do łazienki to wyjątkowe meble, które doskonale wpisują się w industrialny, surowy styl wnętrz. Inspiracją dla tych szafek są przestrzenie loftowe, charakteryzujące się eksponowanymi elementami konstrukcyjnymi, surowymi materiałami i minimalistycznym designem. Pomimo dużego wyboru mebli tych na rynku, nie jest łatwo podjąć decyzję zakupową. Nie zawsze bowiem wiadomo czym się kierować podczas wyboru. Jeśli chcesz dowiedzieć się, które rodzaje szafek łazienkowych loft zasługują na wyróżnienie i które cieszą się sporą popularnością wśród klientów indywidualnych, a także projektantów wnętrz – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Czym kierować się podczas wyboru szafek podumywalkowych loft?

Podczas wyboru wyposażenia łazienkowego, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę specyfikę pomieszczenia. W łazience mamy do czynienia z wilgocią, wodą czy wahaniami temperatury. Meble, które sprawdzą się w salonie czy sypialni z pewnością nie będą dobrym wyborem, jeśli chodzi o łazienkę. Meble łazienkowe powinny być przede wszystkim odporne na działanie negatywnych czynników, w tym na wilgoć. W innym przypadku, nawet po krótkim ich użytkowaniu mogą zacząć puchnąć i nie wyglądać estetycznie. Istotny jest więc materiał, z którego zostały wykonane, a także sposób ich wykończenia. Zazwyczaj szafki, słupki, komody łazienkowe są pokrywane lakierem lub specjalnymi taśmami. Czasami – jak w przypadku mebli loft, takich jak konsole, są one po prostu malowane.

Poza tym wybierając meble do łazienki powinno zwrócić się uwagę na to czy są one na tyle pojemne, by pomieścić niezbędne środki czystości, środki chemiczne czy np. ręczniki. Przydatne w praktyce okazują się funkcję cichego domyku czy pełnego wysuwu szuflad. Oczywiście ważny jest też sposób montażu. Do wyboru mamy szafki wiszące oraz stojące. Wiszące można zawiesić na dowolnej i dogodnej dla domowników wysokości. Poza tym dzięki temu zabiegowi łazienka prezentuje się przestronnej. Jest to więc dobre rozwiązanie dla małych łazienek. Natomiast szafki podumywalkowe stojące są zazwyczaj tańsze. Atutem ich jest także fakt, że w razie takiej konieczności, można je z łatwością przestawić.

wyposażenie łazienki

Szafka pod umywalkę nablatową loft

Szafki pod umywalkę loft zazwyczaj są meblami, które sprawdzą się idealnie w połączeniu z umywalką nablatową. Wybór tych umywalek jest obecnie tak duży, że z łatwością można wybrać także model, który sprawdzi się w łazience loftowej. Sama umywalka nablatowa ma wiele zalet. Przede wszystkim są to produkty, które sprawdzą się w każdej łazience, małej i dużej, a także i w każdej aranżacji. Poza tym ze względu na sposób montażu, nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca w samej szafce. Atutem jest również ciekawy design. Na rynku bez problemu otrzymamy nie tylko białe umywalki w kształcie misy, ale także i te w kolorze czarnym, złotym czy szarym i o fantazyjnych, nieregularnych kształtach.

Na rynku dostępne są różne modele szafek podumywalkowych loft. Mogą być to po prostu czarne matowe meble, które idealnie wpiszą się w klimat takich aranżacji. Dobrym wyborem jest też zakup konsoli. Są one niezwykle surowe w odbiorze, do tego ciekawe wizualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *