Dlaczego warto wybrać energooszczędny klimatyzator do domu lub biura?

Odpowiednia temperatura to coś więcej niż uczucie komfortu. Nasze ciało to wyjątkowo złożony układ, którego poprawne działanie uzależnione jest między innymi do panujących wokół warunków – w szczególności temperatury. Dlaczego energooszczędny klimatyzator to idealny dodatek do domu bądź biura?

Kwestia temperatury

KLIMATYZATOR

Zakres temperatury, w którym ludzkie ciało działa w optymalny sposób, wynosi od 18 do 24 stopni przy umiarkowanej wilgotności. Powyżej tej granicy pojawiają się pierwsze objawy stresu cieplnego, czyli sytuacji, w której organizm otrzymuje z otoczenia więcej ciepła, niż jest w stanie oddać. Ze względu na fakt, że człowiek jest istotą stałocieplną i stale produkuje duże ilości energii cieplnej, zbyt wysoka temperatura prowadzi do nadmiernego pocenia, wahań nastroju, odwodnienia, nudności, bólu głowy, osłabienia, a nawet utraty przytomności. Klimatyzacja pozwala utrzymać temperaturę oraz wilgotność pod kontrolą, dzięki czemu w domu lub biurze zapanują stałe i komfortowe warunki. Co więcej, klimatyzatory umożliwiają łatwe dopasowanie trybu pracy, dzięki czemu łatwo można obniżyć temperaturę lub dodać kilka stopni dla dobrego samopoczucia np. osób starszych bądź dzieci.

Niska temperatura, niskie rachunki

KLIMA CHŁODZENIE

Wbrew pozorom współczesne klimatyzatory nie są urządzeniami, które poważnie obciążą nasz budżet. Dzięki wykorzystaniu takich elementów jak sprężarka inwerterowa klimatyzacja angażuje tylko tyle mocy, ile jest absolutnie niezbędne do utrzymania wskazanej temperatury. W efekcie energooszczędne urządzenia są niezwykle tanie w utrzymaniu, a koszt miesięcznego użytkowania klimatyzatorów o wysokiej mocy w skali kwartału nieznacznie przekracza 400 złotych. To niewielka cena za utrzymanie komfortowych warunków w biurze – zwłaszcza że wpłynie to pozytywnie na wydajność pracy oraz lepsze samopoczucie. Kolejną zaletą wyboru tego typu urządzeń jest szeroki zakres dodatkowych funkcji, które pozytywnie wpływają na zdrowie domowników. Filtrowanie oraz jonizacja powietrza, a także możliwość jednoczesnego monitorowania wilgotności otoczenia sprawia, że klimatyzacja może nie tylko zadbać o odpowiednią temperaturę, ale również o kondycję osób borykających się z chorobami górnych dróg oddechowych.

Aby wybrać model dopasowany do naszych potrzeb, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców z firmy https://www.fresh-klima.com.pl/. Specjaliści pomogą nie tylko w wyborze urządzenia, ale również w montażu oraz konserwacji klimatyzacji, dzięki czemu będziemy mieli gwarancję, że system działa zgodnie z zaleceniami producenta. Jest to niezwykle istotne, gdyż niewłaściwie zamontowana lub rzadko czyszczona klimatyzacja może stać się przyczyną problemów zdrowotnych. Warto jednak nadmienić, że sprawnie działający układ nie ma negatywnego wpływu na domowników – wręcz przeciwnie, pozwala filtrować dostające się do domu powietrze i ograniczyć obecność szkodliwych drobnoustrojów.

CHŁODZENIE KLIMATYZATOR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *