Kiedy koniecznością staje się rozwód – od czego zacząć, jakiego prawnika wybrać?

Istnieje wiele sytuacji w naszym życiu, które mogą doprowadzić nas do bardzo złego stanu psychicznego, ciężkich konsekwencji i bardzo głębokiej depresji. Jedną z nich z pewnością są problemy w pożyciu małżeńskim, które kończą się sprawą rozwodową. Niekiedy wówczas wspiera nas rodzina, a czasami jesteśmy zmuszeni mierzyć się z tym samemu. Bardzo trudno wyobrazić sobie, jak mielibyśmy wówczas funkcjonować, kiedy na naszej głowie spoczywa tak wiele obowiązków i formalności, a wszystko to powleczone w nieprzyjemną otoczkę.

Mamy sporo pytań i wątpliwości gdy jesteśmy już przekonani, że jedynym rozwiązaniem sytuacji będzie rozwód – od czego zacząć, jak wyglądać będą koszty rozwodu, jakie niesie to za sobą konsekwencje i wiele innych, które będzie w stanie rozwiać jedynie dobry prawnik. Może się wydawać, że jedną z opcji jest też samodzielne podejście do tego tematu, aczkolwiek czy warto dodawać sobie więcej obowiązków i stresu? Adwokat od rozwodów jest w tym prawdziwym ekspertem i w ekspresowym tempie doprowadzi sprawę do finiszu, a tego w końcu oczekujemy.

Rozeznajmy się wśród bliskich i znajomych – później internet

Dowiedzmy się, czy w naszym otoczeniu miały miejsce już jakieś sprawy rozwodowe. Jeżeli tak, być może jest to szansa, aby uzyskać kilka niezbędnych rad i wskazów dotyczących wyboru adwokata i sprawnego postępowania w tej sytuacji. Kiedy bierzemy rozwód adwokat, który ma na pomóc powinien być przede wszystkim godnym zaufania człowiekiem, dlatego taki zarekomendowany przez kogoś z naszych bliskich, zawsze będzie jawił się jako lepszy wybór.

Niech tylko nie będzie to jedynym krokiem jaki podejmiemy. Istotna jest jeszcze wnikliwa weryfikacja naszego kandydata. Posłuży nam do tego oczywiście Internet, gdzie korzystając z różnego rodzaju portali branżowych, grup dyskusyjnych i for, znajdziemy mnóstwo opinii, ocen i rekomendacji dotyczących konkretnych specjalistów z dziedziny prawa. Pozwoli się nam to przekonać o tym, że wybór którego dokonujemy jest w stu procentach słuszny i odpowiedzialny.

Sieć to także miejsce, gdzie odnajdziemy oferty, jeżeli nikt z naszych przyjaciół nie jest w stanie doradzić nam konkretnego prawnika. Warto wtedy chociażby w zwykła wyszukiwarkę internetową wpisać hasło, chociażby – adwokat rozwód Gdynia, a wyniki wyszukiwania podsunął nam dziesiątki ciekawych propozycji, spośród których wyłonimy te najlepsze.

Po czym poznamy dobrego prawnika – rozmowa konsultacyjna

Kiedy jesteśmy już przekonani co do wyboru adwokata, warto umówić się na wstępną rozmowę, podczas której dowiemy się co nieco o danym specjaliście. Jakie aspekty będą tutaj istotne? Przede wszystkim specjalizacja. Warto, aby był to prawnik, który zajmuje się prawem rodzinnym i takie też sprawy rozwiązuje na co dzień. Sprawy rozwodowe nie należą do najłatwiejszych, a dodatkowo są bardzo specyficzne, odpowiednia specjalizacja adwokata daje mu przewagę nad pozostałymi, jeżeli chodzi o obycie w temacie i znajomość charakteru postępowania.

Celujmy w prawników doświadczonych, którzy mają spory staż pracy, ale jednocześnie nie odrzucajmy od razu tych młodych, którzy także mogą się wykazać. Ważniejsza tak naprawdę jest empatia i zrozumienie dla klienta, który w tym trudnym czasie, z pewnością potrzebuje tego najbardziej. Rozwody w Polsce odbywają się niestety często, ale oznacza to, że będziemy w stanie odnaleźć sporą liczbę specjalistów, którzy będą wiedzieli jak podejść do sprawy należycie.